İbrahim Saraçoğlu Kireçlenme Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

İbrahim Saraçoğlu Kireçlenme Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

İbrahim Saraçoğlu kireçlenme, vücutta bulunan kireçlenmenin tedavisi oldukça zordur. Bu sebeple hareketli yaşam sürmek gerekir. Kireçleme kronik bir eklem hastalığı olarak belirlerken; genellikle ilerleyen yaşlarda meydana gelir. Vücutta bulunan kemiklerin uç kısımlarındaki kıkırdaklar da dejenerasyona sebep olan kireçlemenin ekleme hasar verdiği bilinmektedir. Kireçleme bulunan kemiklerde kıkırdak yapılarında yıpranma meydana gelir. Bu durumda kemikler arasında sürtünme meydana geldiği için kireçlenme ile eklemin şekillerinde ve yapısında bozulmalara neden olur. Kireçleme ile günlük yaşamda sıkıntılar meydana gelir. Bu sebepten dolayı kireçlemenin tedavi edilmesi gerekir. Tıbbi tedavinin yanında doğal yöntemler kullanılarak kireçlemenin tedavi edilmesi mümkündür. Bu sebeple İbrahim Saraçoğlu'nun verdiği kireçlenme kürü ile vücutta bulunan kireçlenmenin giderilmesi sağlanır. Vereceğimiz bu tarifle beraber eklem bölgelerinde bulunan kireçlenme probleminin günden güne azalması sağlanır.

İbrahim Saraçoğlu kireçleme kürü

Kireçleme kürü yapılması esnasında önemli olan bazı noktalar vardır. Öncelikle seçilecek olan yaprağın çınar yaprağı olmasına dikkat edilmesi gerekir. Çınar ağacının birçok çeşidi bulunduğu için doğru olan çınar yaprağının seçilmesi ile yapılması gerekir. Çınar yaprağı sayesinde vücutta bulunan kireçlenmenin giderilmesi sağlanır. Vereceğimiz kireçleme kürü için 2 adet çınar yaprağı yeterlidir.

Kireçleme kürü nasıl yapılır?

İki adet büyük boy çınar yaprağının olgun olması oldukça önemlidir. Kullanacağımız çınar yaprağının yeşil veya kuru olması da kür için önemlidir. Kür için öncelikli olarak çınar yapraklarını suyla yıkayarak parçalara ayrılım. Daha sonra bir bardak su kaynadıktan sonra çınar yapraklarını içerisine ekleyip kısık ateşte 2 dakika kadar kaynatalım. Daha sonra ateşten alıp demlenmesi için bekletelim. Bu esnada içerisinde bulunan çınar yapraklarının parçalarını alarak çınar suyunu ayıralım. Çınar yaprağının suyu ılındıktan sonra yemek öncelerinde özellikle akşam yemeğinden önce veya gece yatmadan önce tüketelim. Günlük kireçleme kürünü iki sefer uygulayalım. Kireçleme kürünü ara vermeden bir ay boyunca devam edelim. Ancak yapacağımız kürü her seferinde taze yaparak tüketmeye özen gösterelim. Aksi takdirde istenilen sonuca ulaşılmadığı görülür. Kireçlenmesi fazla olan kişilerin uzun süre çınar yaprağı kürüne devam etmesi önemlidir. Seçeceğimiz çınar yaprağının geniş yırtıkları olmasına dikkat edelim.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

Doğan Çolak

07 Mayıs 2024 Salı

Hocam beyin kireçlenmesi içinde bu kür uygulanırmı?Cınar yaprağı kürü yani.😊

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Doğan Çolak, beyin kireçlenmesi konusunda öncelikle bir uzmana danışmanızı tavsiye ederim. Cınar yaprağı kürünün bu konuda etkili olup olmadığı ile ilgili bilimsel bir kanıt bulunmamaktadır. Sağlık konularında her zaman uzman görüşüne başvurmak en doğru yaklaşım olacaktır.

soru

ayse

04 Mayıs 2024 Cumartesi

cınar yapragi yas mı yoksa kuru mu olmalı

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Ayse hanım, cınar yaprağının kullanım amacına bağlı olarak farklı durumlar için hem yaş hem de kuru hali tercih edilebilir. Örneğin, dekoratif amaçla kullanacaksanız kuru cınar yaprağı daha dayanıklı olabilir. Eğer sağlık açısından faydalanmak istiyorsanız yaş cınar yaprağının kullanımı daha yaygındır.

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Bacak Kireçlenmesi Belirtileri ve Tedavisi

Bacak Kireçlenmesi Belirtileri ve Tedavisi

Dizde Kireçlenme Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Dizde Kireçlenme Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Kulak Kireçlenmesi Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Kulak Kireçlenmesi Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Beyinde Kireçlenme Belirtileri ve Tedavisi

Beyinde Kireçlenme Belirtileri ve Tedavisi

Kalça Kireçlenmesi Belirtileri ve Tedavisi

Kalça Kireçlenmesi Belirtileri ve Tedavisi